Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
Tagasi
08/10/2014 20:19  Päiksevalgus annab psoriaatikutele rohkesti kasu

.....
Hiljuti lugesin huviga uut uuringut päiksevalguse mõjust psoriaasile. 20 Rootsi meest ja naist (keskmine vanus 47) viidi kolmeks nädalaks puhkusele Gran Canariale (saar Atlandi ookeanil 210 km Aafrikast loodes) [1].

Psoriaasi raskust selles grupis mõõdeti indeksiga "Psoriasis Area and Severity Index" (PASI). Gran Canarial viibitud aja jooksul PASI skoor langes umbes 73%. Kontrollgruppi psoriaasihaigetest, kes seal päikseravi ei saanud, ei olnud, seega tulemusi võrrelda ei saa. Aga vaadates psoriaatikute rahulolu tulemustega, annab see natukenegi kuulujuttudele teaduslikku tuge.

Too uuring  ei keskendunud individuaalsetele muutustele päikese suhtes. Uuriti ka D-vitamiini taset. Olin sellest iseäranis huvitunud, kuna olin hiljuti avastanud oma enda D-vitamiini madala taseme, ja üks asi mis ma teen selles olukorras, on saada võimalikult palju päikest ilma päiksepõletust põhjustamata. Uuringu alguses oli D-vitamiini keskmine tase 57.2 nmol/l (22.9 ng/ml). Uuringu lõpus olid tasemed tõusnud kesmiselt näidule 104.5 nmol/l (41.8 ng/ml) - tõusnud peaaegu 83%.

Teadlased uurisid rasvataset veres ja ainet, mis on tuntud nimega HbA1c (glycosylated haemoglobin), mis annab veresuhkru määra järgmiseks 2-3 kuu kohta. Uuringu lõpus oli hea kolesterooli suhe halva kolesterooli osas paranenud. See tähendab kardiovaskulaarse riski vähenemist. Langesid HbA1c tasemed. Kõik muutused olid statistilises mõttes tähelepanuväärsed.

Loomulikult võisid muutused olla osaliselt põhjustatud näiteks toidust, mitte päiksevalgusest ja D-vitamiinist. Toidust tekkivad muutused ei ilmne tegelikult tavaliselt nii ruttu. Muutuste kiirus viitab, et mittesöödavad faktorid, nt päiskevalgus, olid tõenäoliselt nende positiivsete muutuste taga.


http://www.valgusravi.eu/Paiksevalgus-mojub-psoriaasile-hasti

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi